Завершуємо проєкт на Буковині!

❗️Минулого року компанія провела капітальний ремонт ділянки дороги Т-26-08 до контрольно-пропускного пункту (КПП) «Красноїльськ – Вікову де Сус» на українсько-румунському кордоні.
Стара гравійна дорога перетворилась на сучасну цементобетонну.
Довжина відрізку, який відремонтувала «Автомагістраль-Південь», складає 7,4 км.
Цього року ми завершили всі супутні роботи.
✅Дорога проходить у гірській місцевості, тому велика увага була приділена облаштуванню системи водовідведення.
✅Зокрема, влаштовано понад 4 км кюветів та швидкотоків, укріплених монолітним бетоном та збірними залізобетонними лотками. Це трудомістка, як кажуть наші фахівці, «ручна» робота. Спеціалізованим бригадам доводиться окремими захватками готувати щебеневу основу, встановлювати опалубку, виконувати армування та бетонування з подальшим доглядом за бетоном.
✅У місці, де вода з швидкотоків скидається у річку, нами побудовано дві системи водоочищення стічних вод із сепарацією нафтопродуктів.
✅Встановлене бар’єрне огородження, сигнальні стовпчики, дорожні знаки. Нанесена розмітка.
В населеному пункті та поруч із пунктом пропуску побудовані тротуари та пішохідні доріжки.
✅Влаштовано понад 40 заїздів у двори.
Поруч з пунктом пропуску побудований майданчик для відстою транспорту площею понад 5 тис.м2. Облаштована інфраструктура для подорожуючих (альтанки, урни, туалети тощо).
✅Наразі завершуються останні роботи – планування рослинного шару грунту на відкосах та їх укріплення посівом трав.
Нагадаємо, КПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» — довгобуд. Зводити його почали у 2015 році в межах грантового проєкту з транскордонного співробітництва, але в 2016 році роботи заморозили.
Минулого року об’єкт нарешті добудовали. КПП «Красноїльск» має розвантажити КПП «Порубне – Сірет», донедавна єдиний КПП на кордоні з Румунією, передбачений для пропуску вантажного автотранспорту. Пропускна спроможність нового КПП складає 500 автомобілів на добу.
☝️Дорога Т-26-08 Сторожинець – КПП «Красноїльськ» з’явилася більше ста років тому, з 1896 по 1900 рік. Ділянка, де виконувала роботи «Автомагістраль-Південь», завжди була вузькою дорогою з гравійним покриттям.
Під час ремонтних робіт було влаштовано капітальний дорожній конструктив ділянки дороги: виконано профілювання, розширення та вирівнювання під проєктні відмітки існуючого гравійного покриття, влаштовано основу з щебенево-піщаної суміші, укріпленої цементом, завтовшки 16 см та цементобетонне покриття завтовшки 23 см.
Відтак відбудована в цементобетонному покритті ділянка дороги Т-26-08 до КПП зможе гарантовано витримувати значний трафік великовантажного транспорту та забезпечить тривалий експлуаційний термін служби.