Харківщина: відновлюємо міст через Сіверський Донець!

❗️Останніми днями росіяни посилюють атаки на Куп’янському напрямку. Схід Харківщини – стратегічний рубіж, де маємо зупинити та відкинути вороже військо.
Міцність нашої оброни залежить не лише від мужності та майстерності воїнів. Потрібні якісне забезпечення і якісна логістика.
Проїзні дороги і мости.
За час війни в області зруйновано 27 мостів. Наразі наша компанія відновлює один з них, розташований на міжнародній трасі.
Росіяни не встигли його зруйнувати під час окупації. Знищували ракетами вже після відходу, щоб стримати наступ українського війська.
Як зазначають в місцевій Службі автодоріг, відновлення споруди на старих фундаментах це марно витрачені кошти: міст збудували у 1951 році, споруда не відповідала жодним сучасним вимогам.
Єдине правильне рішення – побудувати новий міст.
Довжина нової споруди майже 200 метрів (6 прогонів по 33 метри). Крім двох смуг для руху автотранспорту передбачена вело-пішохідна доріжка. З’явиться освітлення, перильне огородження. Очисні споруди для фільтрації дощової води, яка потрапляє у річку.
Планується наново побудувати підходи до мосту (загалом 470 метрів).
✅Наразі наша компанія завершила влаштування буронабивних паль, на більшості опорних частин змонтовані ростверки, стійки, ригеля.
✅На двох прогонах влаштовані Т-подібні балки.
✅В найближчий час почнеться влаштування плит опалубки.
Для виконання робіт поруч зведений технологічний міст.
‍♂️На об’єкті працює до 30 співробітників і до 13 одиниць техніки.
Проєкт реалізується в дуже складних умовах. Високий рівень грунтових вод та постійні опади вимагають створення технологічних проїздів для руху техніки з твердим покриттям. Але автомагістралівцям не звикати до складнощів. Плануємо відкрити рух новим мостом вже у першому півріччі 2024 року.