Завтра нова, збудована «Автомагістраль-Південь» злітно-посадкова смуга міжнародного аеропорту «Одеса» почне приймати літаки

Авіаподорожі до Одеси одразу стануть більш комфортними, безпечними та зручними. Аеропорт може без обмежень зможе приймати літаки класу Boeing 737 чи Airbus A320.

А в перспективі, після подовження смуги з 2800 до 3200 метрів – і літаки класу D. Наприклад, Boeing-767-300. Адже проєктувалась ЗПС саме під дальномагістральні повітряні судна. Наразі приймати їх можна з обмеженням по завантаженню.

Смуга обладнана і новою системою посадки, що дозволить приймати літаки навіть за поганих погодних умов. Раніше деякі з лоукостерів відмовились від рейсів до Одеси: тепер для перевізників створено ідеальні умови.

Одесу зможуть відвідати значно більше туристів – і не лише з Україні. Для міста це додаткові тисячі робочих місць та бюджетні надходження.

Новий аеродром «Автомагістраль-Південь» збудувала за два з половиною роки.

Довжина злітно-посадкової смуги – 2800 м, ширина – 45 м.

На території аеропорту була організована потужна виробнича база: змонтовані два високопродуктивні бетонні заводи та грунтозмішувальна установка.

Виконано гігантський обсяг земляних робіт. Компанія налагодила роботу з герметизації поперечних та поздовжніх швів цементобетонного покриття. Під час будівництва було укладено понад 700 тисяч тонн сумішей.

Несна спроможність ЗПС зросла майже вдвічі. Загальна товщина влаштованого конструктиву нової злітно-посадкової смуги склала понад 1 метр. Покриття нової ЗСП виконане з «важкого» бетону товщиною 40 см. Під шаром «важкого» бетону влаштовано шар «пісного» бетону товщиною 30 сантиметрів. Укладено піщано-цементний шар завтовшки 15 сантиметрів. Два 10-сантиметрові шари щебеню стабілізації основи.

Вперше у Східній Європі використаний бетоноукладальний комплекс Gomaco GP4, здатний укладати бетон без використання опалубки. За один прохід бетоноукладач влаштовував шар бетону шириною 8 метрів.

Крім злітно-посадкової смуги довжиною 2800 метрів та шириною 60 метрів зведено дві рульові доріжки та перон перед новим терміналом

Усі роботи були проведені без припинення роботи аеропорту – унікальний факт для аеродромного будівництва.

Аеродромно-диспетчерська служба безпеки та технічний контроль компанії постійно координували дії. Адже щогодини на стару ЗПС заходило на посадку чи злітало повітряне судно. І жоден рейс не було відкладено через проведення будівельних робіт.

Роботи в аеропорту ще не завершені.

Попереду – третя черга будівництва: встановлення низки обладнання та і нова магістральна стернова доріжка.

Четверта черга – збільшення довжини ЗПС до 3200 метрів. Що дозволить не лише збільшити кількість літаків, але й перетворити Одеській аеропорт на справжній міжнародний авіахаб.

Для «Автомагістраль-Південь» цей проєкт є знаковим. Компанія працює по всій Україні, але Одеса – наш дім. Ми зробили все, щоб наше рідне місто отримало потужні, сучасні та комфортні повітряні ворота. Щоб наша Одеса розквітала, ставала все більш заможною, з кожним роком приймаючи все більше туристів І щоб одесити пишались, що місцевий аеродром збудувала саме «Автомагістраль-Південь»!

https://youtu.be/BNKLmgkbUWM

Будуємо Україну разом!