Микола Тимофеєв: “Секрет успіху «Автомагістраль-Південь»”

Профільний журнал «Мінтранс» розмістив авторську колонку генерального директора нашої компанії Миколи Тимофеєва «Секрет успіху «Автомагістралі-Південь»».

На жаль, журнал не має електронної версії, тому передруковуємо текст публікації.

 

Секрет успіху «Автомагістраль-Південь»

У травні 2020 року «Автомагістраль-Південь» встановила неймовірний рекорд – з початку року обсяги виробництва асфальтобетону на наших заводах сягнули 500 тис. т. Жодна приватна дорожня компанія за всю історію незалежної України навіть не наближалася до такого показника. Упевнений, що цього року ми значно перевершимо свій рекорд 2018 року – понад 1,3 млн. т асфальтобетонних сумішей.

Нині ми проводимо ремонтні та будівельні роботи на понад 30 об’єктах у 10 областях країни: Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Сумській та Харківській. Активно просувається наш проєкт у Молдові. На більшості об’єктів працюємо з випередженням графіку. На деяких ділянках роботи тривають у дві зміни – майже цілодобово.

Задіяна вся наша велика команда –  понад 3 тисячі співробітників та понад 1500 одиниць дорожньо-будівельної техніки. Працюють 18 виробничих баз: 13 асфальтобетонних заводів та 5 установок з виготовлення укріплених в’яжучим щебеневих сумішей.

Ми дуже добре підготувались до сезону – встановили новий сучасний завод у Сумській області потужністю 240 т на годину. А також переобладнали виробничу базу на Дніпропетровщині. Накопичили значну кількість інертних матеріалів, що дає нам надійну гарантію безперебійного виробництва навіть у пікові періоди. Ми запустили декілька інвестиційних програм з метою розширення company`s fleet у розмірі понад 35 млн. євро. Цього року компанія отримала понад 200 одиниць нової сучасної техніки, зокрема три потужні асфальтоукладальні комплекси з набором дорожніх котків.

Варто зазначити, що потенціал нашої компанії дозволяє виконувати ще більший обсяг робіт. Сумарно всі наші виробництва після запуску в експлуатацію нових потужностей та проведеної модернізації здатні виготовляти до 6 млн. тон асфальтобетону на рік. Маючи такий значний запас міцності, ми продовжуємо активно змагатись за нові замовлення. Беремо на себе відповідальність за об’єкти, які не змогли реалізувати підрядники-початківці.

Але для «Автомагістралі-Південь» дуже важливо не лише збільшувати об’єми виробництва та кількість об’єктів, але і залишатись лідером галузі. Бути першим та найкращим – це вже є складовою філософії компанії.

Ми пишаємось, що першими на ринку починаємо використовувати нові технології та зразки техніки. Це і унікальний для європейського ринку бетоноукладач Gomaco, і котки Bomag нового покоління з системою asphalt manager, які дозволяють ущільнювати суміш в автоматичному режимі, і супутникові системи управління Topcon та Trimblе для земляних робіт. Компанія фактично провела майстер-клас для всього ринку, почавши використовувати комбіновані дорожні машини для експлуатаційного утримання.

«Автомагістраль-Південь» створила найкращу і найбільш професійну в країні мережу лабораторій з контролю якості. Наш науково-дослідний центр, оснащений найсучаснішим обладнанням, моделює характеристики дорожнього покриття залежно від вимог замовника. Серед низки обладнання, що з’явилось у центрі цього року, варто згадати про аналізатор PAVELAB 50 Pave Analyzer, що дозволяє швидко та точно оцінювати склад асфальтобетонних сумішей.

Ми пишаємось, що першими з українських компаній вийшли на ринок сусідніх країн. Наш великий проєкт у Молдові є доказом того, що компанія вміє працювати за міжнародними стандартами.

Багато хто не розуміє, чому нам усе вдається. Тривалий час спекулювали на тому, нібито компанія має таємних, впливових і заможних бенефіціарів. Згодом усі зрозуміли, що нікого за нами нема. Лише досвід, фанатична відданість справі та бажання бути кращим.

Секрет нашого успіху – це професійно та якісно побудована система постачальників і логістики. Ефективне керування фінансовими ресурсами, що дозволяє залучати інвестиції на дуже конкурентних умовах.

Наш секрет – це постійне підвищення кваліфікації команди, її розвиток за рахунок відбору молодих, енергійних та найбільш талановитих фахівців на українському ринку.

Ви здивуєтесь, але у нас справді наймолодша команда на ринку. Чимало наших керівників середньої ланки – це хлопці, які ще кілька років тому завершили навчання. Їм іще не виповнилось і тридцяти років. Вони дуже мотивовані, амбітні, швидко переймають нові технології. Вони бачать кар’єрні перспективи та ототожнюють себе з компанією. І ми продовжуємо інвестувати в молоді кадри: компанія запровадила системну підтримку багатьох середніх та вищих профільних закладів. Ми стежимо за потенційно цікавими хлопцями, починаючи з випускників. Допомагаємо отримати освіту, тестуємо в себе на виробничій практиці, надаємо перше робоче місце. Кадрова стратегія розвитку компанії є, напевно, найбільшим нашим пріоритетом. Кадри нині більш важливіші, ніж заводи чи техніка.

Саме тому ми інвестуємо в навчання нових фахівців. Підтримуємо як профільні навчальні заклади, такі, як Барський коледж транспорту та будівництва, так і заклади вищої освіти.

Нині у нас найбільший колектив на ринку – ми стали дуже потужними, у нас колосальний досвід, але одночасно ми, як і раніше, залишаємось мобільними, швидкими, гнучкими та ефективними. Ми ніколи не зупиняємось. Поки ринок наздоганяє, копіює нас, ми вже відриваємось на декілька кроків уперед. Оце і є секрет успіху «Автомагістралі-Південь».

Насправді все дуже просто.