Геодезисти формують кістяк проєкту будівництва доріг

Ми продовжуємо знайомити вас зі співробітниками компанії, які завдяки «Великому будівництву» повернулися з-за кордону розбудовувати дорожню інфраструктуру.
Сьогодні розповімо про фахівців геодезичної служби «Автомагістралі-Південь». Саме з них формується кістяк будь-якого проєкту будівництва чи ремонту доріг.
Геодезисти забезпечують проведення вимірювань та перевіряють точність проведення усіх робіт на об’єкті відповідно до проєктних відміток. Важливість їхньої роботи складно переоцінити, тому компанія намагається створити найкращі умови для своїх працівників.
Герої нашої публікації працюють у найбільшому регіоні присутності компанії – Дніпропетровській області.
«Компанія допомогла придбати житло за безвідсотковий кредит»
Олександр Онищенко, 27 років, керівник геодезичної служби компанії.
Олександр родом із Харкова. Вищу освіту здобув у Харківському національному автодорожно-будівельному університеті на факультеті «Будівництво та проєктування автомобільних доріг та аеродромів». У 2015-2016 роках працював у Туркменістані, геодезистом на будівництві міжнародного аеропорту у місті Туркменабат.
«Дуже непросто європейцю працювати у Центральній Азії, тим паче – в одній із найбільш закритих країн світу. Там зовсім інший клімат, а люди та їхній світогляд досить суттєво відрізняються від українського. За два сезони, які я пропрацював у Туркменістані, умови роботи були досить лояльні. Зокрема, було безкоштовне проживання та харчування. Працював вахтовим методом: 3 місяці там – 3 тижні вдома. Платили непогано як для випускника без досвіду. І хоч будівництво аеропорту – надзвичайно цінний досвід, за яким далі розкривалися нові перспективи, все ж мріяв якнайшвидше повернутись в Україну. Коли проєкт завершився, за порадою приятеля звернувся в «Автомагістраль-Південь». Запропоновані умови роботи мене вразили. Зарплатня на третину вища, ніж отримував у Туркменістані. Компанія динамічно росте, є десятки способів розвиватися і її працівникам. Я за 4 роки пройшов шлях від геодезиста до керівника служби. Паралельно з роботою навчаюся в аспірантурі ХНАДУ. Компанія допомогла мені придбати житло, надавши безвідсотковий кредит. Я однозначно вибираю Україну і для роботи, і життя», – розповів Олександр Онищенко.
«В Україні можна заробити не менше, аніж у провідних і багатих країнах»
Віталій Лубенський, 39 років, геодезист
Віталій родом із Харківської області. Першу вищу освіту здобув 2003 року у ХНАДУ на дорожньо-будівельному факультеті. За другою освітою – геодезист. Кілька років працював у Росії.
«Робота була на Далекому Сході, будував дороги в екстремальних умовах лютих морозів. А до того по кілька місяців працював у Франції та Фінляндії, не за будівельними професіями. І хоч на умови годі було нарікати, все одно не покидало відчуття, що ти не на своєму місці. У вересні 2020 року вирішив повернутися в Україну. Спершу було лячно, чи знайду відразу роботу. Але коли потрапив до «Автомагістралі-Південь», то всі сумніви зникли. Зааробляю, як за кордоном, але я вдома, біля сім’ї! Пишаюся, що в Україні можливо заробити не менше, аніж у провідних і багатих країнах. За таких умов працювати в іншій країні справжнім спеціалістам сенсу нема», – поділився Віталій Лубенський.
«У нас – найсучасніша техніка, біля якої ростеш як професіонал»
Віктор Абрамович, 35 років, геодезист
За фахом Віктор – залізничний будівельник, вищу освіту отримав у Дніпровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна за спеціальністю «Організація будівництва залізничних шляхів». До того, як працевлаштувався в «Автомагістралі-Південь», у 2017-2018 роках працював у Білорусі геодезистом під час прокладання ліній високошвидкісного інтернету.
«У Білорусі умови для роботи – нижче середнього. Ніби й безоплатне проживання і харчування, а грошей все одно не вистачало. Отримував тоді на 30% менше, ніж маю зараз. Коли знайомі в 2018 році порекомендували надіслати резюме до «Автомагістралі-Південь», я недовго вагався. З тих пір працюю в компанії. Найбільше задоволений тим, що у нас – найсучасніша техніка, і працюючи з нею, ти ростеш як професіонал. Є перспективи для стабільної роботи та кар’єрного просування, а тому їхати на заробітки – ніколи», – розповів геодезист Віктор Абрамович.